Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 432
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
- Most valuable player: Nikolay Sukhanov €350k
Matchday 1 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(15.) Ryazan | 5:2 | PrsDmd (18.) | ||
Fri
Jul 21, 2023
- 12:00 PM
|
||||
50 · Danila Tsurkov | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
28' | 2:0 | |||
45' | 3:0 | |||
53' | 4:0 | |||
4:1 | 56' | |||
67' | 5:1 | |||
5:2 | 70' | |||
(14.) Khimki | 0:2 | Kvant (12.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 12:00 PM
|
||||
120 · Ivan Pozhidaev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 36' | |||
0:2 | 60' | |||
(16.) Strogi | 1:3 | SpTa (3.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 12:00 PM
|
||||
90 · Emir Privalov | ||||
Course of play | ||||
31' | 1:0 | |||
1:1 | 36' | |||
1:2 | 48' | |||
1:3 | 72' | |||
(13.) Znamya | 2:3 | KMPST (7.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 1:00 PM
|
||||
426 · Evgeni Rubtsov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
26' | 1:1 | |||
1:2 | 33' | |||
1:3 | 85' | |||
90' | 2:3 | |||
(6.) Saturn | 3:0 | Kolomn (17.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 2:00 PM
|
||||
1.600 · Inal Tanashev | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
26' | 2:0 | |||
43' | 3:0 | |||
(1.) Kaluga | 1:0 | SKA-2 (8.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 3:00 PM
|
||||
650 · Andrey Prokopov | ||||
Course of play | ||||
55' | 1:0 | |||
75' | ||||
(2.) SKHLNM | 3:0 | Tula-2 (5.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 5:30 PM
|
||||
200 · Pavel Lysenko | ||||
Course of play | ||||
45' | 1:0 | |||
46' | 2:0 | |||
63' | 3:0 | |||
(11.) Kosmos | 1:1 | Zenit (9.) | ||
Sun
Jul 23, 2023
- 5:00 PM
|
||||
250 · Vera Opeykina | ||||
Course of play | ||||
45+3' | ||||
0:1 | 51' | |||
69' | 1:1 | |||
(4.) DinVl | 2:0 | SYS (10.) | ||
Wed
Oct 4, 2023
- 11:00 AM
|
||||
1.019 · Bogdan Golovko | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
74' | 2:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | FK Ryazan | 1 | 3 | 3 | |
2 | Saturn | 1 | 3 | 3 | |
2 | Sakhalinets M. | 1 | 3 | 3 | |
4 | Spartak Tambov | 1 | 2 | 3 | |
5 | Kvant Obninsk | 1 | 2 | 3 | |
5 | Dinamo Vlad. | 1 | 2 | 3 | |
7 | Composite PP | 1 | 1 | 3 | |
8 | FK Kaluga | 1 | 1 | 3 | |
9 | Zenit Penza | 1 | 0 | 1 | |
9 | Kosmos Dolgopr. | 1 | 0 | 1 | |
11 | Krasnoe Znamya | 1 | -1 | 0 | |
12 | SKA Khabarovsk2 | 1 | -1 | 0 | |
13 | Strogino Moscow | 1 | -2 | 0 | |
14 | Sakhalin | 1 | -2 | 0 | |
14 | Khimki 2 | 1 | -2 | 0 | |
16 | Peresvet | 1 | -3 | 0 | |
17 | Arsenal-2 Tula | 1 | -3 | 0 | |
17 | Kolomna | 1 | -3 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...