Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 418
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
- Most valuable player: Artur Chernyi €250k
Matchday 6 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(18.) Zv.SPb | 1:1 | TorM 2 (14.) | ||
Sat
Aug 26, 2023
- 1:15 PM
|
||||
106 · Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
31' | 1:1 | |||
(15.) Enisey | 1:0 | D.Vlgd (6.) | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 8:00 AM
|
||||
112 · Vitali Evdokimov | ||||
Course of play | ||||
87' | 1:0 | |||
(16.) Tver | 0:1 | R-M M (11.) | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 1:00 PM
|
||||
220 · Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 59' | |||
(8.) FC Irk | 1:0 | Zorkiy (9.) | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 1:00 PM
|
||||
4.000 · Mikhail Vorobjev | ||||
Course of play | ||||
44' | 1:0 | |||
(12.) Luki-E | 3:2 | T.Vlad (13.) | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 2:00 PM
|
||||
220 · Anton Sidorin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
37' | 1:1 | |||
1:2 | 63' | |||
87' | 2:2 | |||
90+3' | 3:2 | |||
(7.) Znamya | 0:4 | KhimD (2.) | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 3:00 PM
|
||||
200 · Sergey Kulikov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
27' | ||||
0:2 | 69' | |||
0:3 | 77' | |||
0:4 | 90' | |||
(10.) Dynamo | 2:2 | D.(eL) (5.) | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 4:00 PM
|
||||
102 · Emir Privalov | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
1:1 | 24' | |||
1:2 | 43' | |||
48' | 2:2 | |||
(17.) Electr | 0:1 | Dinamo (3.) | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 6:00 PM
|
||||
560 · Roman Marnavskiy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 67' | |||
(1.) Zenit2 | 2:1 | B-BFU (4.) | ||
Mon
Aug 28, 2023
- 5:00 PM
|
||||
424 · Danila Tsurkov | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
30' | 2:0 | |||
2:1 | 90+2' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit 2 S-Pb | 6 | 14 | 16 | |
2 | Khimik Dzer. | 6 | 8 | 16 | |
3 | Dinamo Kirov | 6 | 9 | 15 | |
4 | Baltika-BFU | 6 | 4 | 11 | |
5 | DinSPb | 6 | 3 | 11 | |
6 | Irkutsk | 6 | 2 | 11 | |
7 | Dinamo-Vologda | 6 | 2 | 10 | |
8 | Rodina-M Moscow | 6 | -1 | 9 | |
9 | Dynamo 2 | 6 | 0 | 8 | |
10 | Zorkiy | 6 | 0 | 8 | |
11 | Energia V. Luki | 6 | -2 | 8 | |
12 | Znamya Truda | 6 | -2 | 8 | |
13 | Enisey 2 | 6 | -8 | 6 | |
14 | Torpedo 2 | 6 | -4 | 5 | |
15 | Torpedo Vlad. | 6 | -5 | 4 | |
16 | Zvezda S-Pb | 6 | -5 | 1 | |
17 | FC Tver | 6 | -7 | 1 | |
18 | Electron | 6 | -8 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...