Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 418
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
- Most valuable player: Artur Chernyi €250k
Matchday 17 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(5.) Dinamo | 1:0 | D.(eL) (8.) | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 11:00 AM
|
||||
500 · Vage Chichilyan | ||||
Course of play | ||||
70' | 1:0 | |||
(16.) Tver | 2:1 | B-BFU (7.) | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 11:00 AM
|
||||
240 · Mikhail Yakovlev | ||||
Course of play | ||||
21' | 1:0 | |||
1:1 | 27' | |||
41' | 2:1 | |||
45+2' | ||||
58' | ||||
(11.) Zv.SPb | 2:3 | KhimD (1.) | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 11:00 AM
|
||||
120 · Nikita Novikov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 7' | |||
44' | 1:1 | |||
1:2 | 45+1' | |||
1:3 | 62' | |||
67' | 2:3 | |||
(4.) Dynamo | 1:3 | Zenit2 (2.) | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 11:00 AM
|
||||
200 · Artem Kataykin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
19' | 1:1 | |||
1:2 | 66' | |||
1:3 | 78' | |||
90+2' | ||||
(17.) TorM 2 | 0:1 | Zorkiy (9.) | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 11:00 AM
|
||||
138 · Pavel Shishkin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 28' | |||
(13.) Znamya | 0:0 | Luki-E (12.) | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 11:00 AM
|
||||
200 · Taras Shevchenko |
(18.) Electr | 3:2 | T.Vlad (14.) | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 11:00 AM
|
||||
300 · Aleksandr Samsonov | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
1:1 | 46' | |||
54' | 2:1 | |||
2:2 | 63' | |||
90' | ||||
90+1' | 3:2 | |||
90+2' | ||||
(6.) R-M M | 1:1 | D.Vlgd (10.) | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 12:00 PM
|
||||
96 · Sergey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
65' | 1:1 | |||
(15.) Enisey | 0:1 | FC Irk (3.) | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 1:00 PM
|
||||
273 · Artem Petrenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 83' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Khimik Dzer. | 17 | 18 | 44 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 17 | 23 | 37 | |
3 | Irkutsk | 17 | 14 | 37 | |
4 | Dynamo 2 | 17 | 7 | 30 | |
5 | Dinamo Kirov | 17 | 8 | 29 | |
6 | Rodina-M Moscow | 17 | 1 | 27 | |
7 | Baltika-BFU | 17 | 2 | 25 | |
8 | Zorkiy | 17 | -1 | 25 | |
9 | DinSPb | 17 | 1 | 23 | |
10 | Dinamo-Vologda | 17 | 0 | 22 | |
11 | Zvezda S-Pb | 17 | 10 | 20 | |
12 | Energia V. Luki | 17 | -3 | 20 | |
13 | Znamya Truda | 17 | -5 | 20 | |
14 | FC Tver | 17 | -7 | 15 | |
15 | Torpedo Vlad. | 17 | -11 | 15 | |
16 | Enisey 2 | 17 | -16 | 15 | |
17 | Electron | 17 | -27 | 13 | |
18 | Torpedo 2 | 17 | -14 | 11 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...