3 Liga - Group II
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 494
- Foreigners: 14 Players 2.8%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 23.6
Matchday 33 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(13.) Cartus | 1:2 | Unia S (3.) | ||
Thu
May 30, 2024
- 3:00 PM
|
||||
Kamil Zmijewski | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
1:1 | 65' | |||
1:2 | 80' | |||
(6.) Pogon | 1:2 | Flota (14.) | ||
Thu
May 30, 2024
- 5:00 PM
|
||||
Jakub Poplawski | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
1:1 | 9' | |||
1:2 | 67' | |||
(18.) KP Sta | 1:2 | Unia S (17.) | ||
Thu
May 30, 2024
- 5:00 PM
|
||||
Adam Kwapisiewicz | ||||
Course of play | ||||
45' | ||||
0:1 | 45+2' | |||
0:2 | 59' | |||
77' | 1:2 | |||
(4.) Blekit | 2:4 | Noteć (7.) | ||
Sat
Jun 1, 2024
- 3:00 PM
|
||||
Krystian Stenzinger | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
45+4' | 1:1 | |||
48' | 2:1 | |||
2:2 | 72' | |||
2:3 | 77' | |||
2:4 | 86' | |||
(15.) Stolem | 0:1 | Wikęd (16.) | ||
Sat
Jun 1, 2024
- 4:00 PM
|
||||
Marek Semrau | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
(10.) Pogoń | 1:2 | Elana (2.) | ||
Sat
Jun 1, 2024
- 4:00 PM
|
||||
Jakub Kwinto | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
30' | 1:1 | |||
1:2 | 66' | |||
72' | ||||
(8.) Poloni | 5:1 | Sokol (11.) | ||
Sat
Jun 1, 2024
- 5:00 PM
|
||||
Szymon Rutkowski | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
56' | 2:0 | |||
65' | 3:0 | |||
73' | 4:0 | |||
4:1 | 82' | |||
86' | 5:1 | |||
(12.) Vineta | 2:6 | Swit S (1.) | ||
Sat
Jun 1, 2024
- 5:00 PM
|
||||
Daniel Kwiecien | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 21' | |||
0:2 | 29' | |||
0:3 | 38' | |||
0:4 | 58' | |||
0:5 | 65' | |||
0:6 | 81' | |||
82' | 1:6 | |||
85' | ||||
89' | 2:6 | |||
(5.) Zawisz | 2:0 | Gedani (9.) | ||
Sat
Jun 1, 2024
- 5:00 PM
|
||||
Tomasz Lewandowski | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
47' | 2:0 | |||
Table 3 Liga - Group II 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Swit Szczecin | 33 | 53 | 82 | |
2 | Elana Torun | 33 | 32 | 68 | |
3 | Unia Swarzedz | 33 | 17 | 60 | |
4 | Blekitni | 33 | 19 | 55 | |
5 | Zawisza | 33 | 31 | 55 | |
6 | Noteć Czarnków | 33 | 14 | 50 | |
7 | Polonia Sroda | 33 | -1 | 50 | |
8 | Pogon II | 33 | 6 | 49 | |
9 | Gedania Gdansk | 33 | -2 | 47 | |
10 | Pogoń Nowe S. | 33 | 3 | 46 | |
11 | Sokol Kleczew | 33 | -8 | 45 | |
12 | Vineta Wolin | 33 | -20 | 45 | |
13 | Cartusia Kartuzy | 33 | 11 | 44 | |
14 | F. Swinoujscie | 33 | -16 | 43 | |
15 | Stolem | 33 | -21 | 33 | |
16 | Wikęd Luzino | 33 | -24 | 31 | |
17 | Unia Solec | 33 | -37 | 25 | |
18 | KP Starogard | 33 | -57 | 13 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...